Pomohol SMER účelovo prijať Zákonník práce? Proti ľuďom, za body?

Autor: Martin Halás | 13.7.2011 o 14:28 | Karma článku: 11,82 | Prečítané:  3247x

Dnes bola jedna z ojedinelých príležitostí ,kedy strana SMER mohla ako opozičná strana po dohode s SNS,  a ich dvoma odídencami z SNS, zabrániť prijatiu zákona, s ktorým naoko nesúhlasí. Ale neurobila to, a jasne ukázala, že nejedná v najlepšom záujme občanov, ale ide im len o získavanie politických bodov.

Matematika je jednoduchá. Stačilo vydať pokyn, aby všetci poslanci SMERu a SNS vrátane p. Belousovej a p. Púčika vytiahli svoje kartičky, Národná rada by tak nebola uznášaniaschopná.  Zákon by bol neprijatý, pre ľudí by zachoval aspoň status quo.

Detailne rozobraté - koaličných bolo prítomných iba 74 poslancov a títo hlasovali za nový Zákonník práce. Na hlasovaní chýbali všetci štyria neobyčajne Obyčajní ľudia a poslanec za MOST Sidor. Proti hlasovalo 70 poslancov. SMER mal v parlamente všetkých 62 poslancov a všetci hlasovali proti. SNS má 7 poslancov, chýbal poslanec Švantner, proti hlasovali aj odídenci Púčik a Belousová.

O čo tu naozaj išlo? Deklaratívna podpora odborov a ich požiadaviek  dopadla prosto inak. Odbory rovnako ako SDĽ poslali ešte v pripomienkovom konaní svoje pripomienky. SMER nič. SMER mal možnosť v legislatívnom procese ZASTAVIŤ protiľudový zákon. NEUROBIL TAK!

Zabudnime na všetko, čo predstavitelia SMERU povedia, hoc aj by to bol žiaľ pán Fico.  Za všetko hovorí  hlasovanie k Zákonníku práce:

http://www.nrsr.sk//Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=28976

 

SMER naozaj chce zostaviť budúcu vládu. Aj za cenu že podporí SDKÚ. Sú totiž jednou a tou istou mincou, len druhá strana.

 

Žiaľ, som nešťastný, že pán Fico zahmlieva na svojej tlačovke. V koho prospech? Obetovali ste ľudí, pán predseda. Prečo? Vaše NIE bolo pred ľuďmi utajené ÁNO.

 

(tento blog po vydaní bude poslaný formou linku s otázkou : "Nevyjadríte sa?" aj predsedovi strany SMER )Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotleba vymenil byt za rodinný dom, kúpil ho za stranícke peniaze

Predseda extrémistickej ĽSNS Marian Kotleba pred voľbami vyhlasoval, že do politiky nejde zbohatnúť. Po nich začal zveľaďovať majetok strany, ktorý využíva.

KOMENTÁRE

Toska zapiera nieže ideológiu, ale súvis s čímkoľvek na svete

K záhade by sa azda vedeli vyjadriť psychoanalytici.


Už ste čítali?