Galkoviny

Autor: Martin Halás | 9.9.2011 o 9:48 | (upravené 9.9.2011 o 9:59) Karma článku: 9,06 | Prečítané:  1537x

Minister Galko od začiatku svojho pôsobenia začal robiť audit tendrov bývalého ministra Bašku. Ponachádzal mnoho predražení a podal trestné oznámenia. Ak to boli všetko pochybenia a predraženia, tak sme mu určite všetci veľmi vďační. Avšak dnes, pri zostavovaní Zákona o štátnom rozpočte na budúci rok sa ukazuje, že pán minister Galko sa správa rovnako stranícky, ako ministri pred ním. Najprv obsadil na pozície sekčných riaditeľov aj ľudí, ktorí kandidovali na kandidátke strany SAS cez ktorú sa aj on dostal do pozície ministra. To by som ešte prežil, pretože tých ľudí osobne nepoznám aj keď sú to nespochybniteľne stranícki kandidáti.

Nemal som im dať tie odmeny vyššie?Nemal som im dať tie odmeny vyššie?

Na budúci rok však minister Mikloš naplánoval ministerstvu obrany mínus 5,45 milióna eur. Toto sa okamžite stretlo s kritikou ministra Galka, ktorý kritizoval, že stranícky šéf Mikloša Dzurinda dostane na svoj rezort MZV o 11,2 milióna eur viac. Je to však ten istý minister Galko, ktorý po polroku vo funkcii ministra rozdelil viac ako 5,25 mil. Eur zamestnancom rezortu obrany.  http://spravy.pravda.sk/galko-mal-odmeny-prehodnotit-odkazuje-kdh-fgw-/sk_domace.asp?c=A110802_092145_sk_domace_p09

Mesačný plat zamestnancov rezortu obrany pritom prevýšili viaceré odmeny a to najmä Galkových najbližších úradníkov. Či išlo o straníckych nominantov? Neviem. Každopádne peniaze dostala vtedajšia šéfka komunikačného oddelenia Henriette Geierová a to štyritisíc eur, ďalší vysokopostavení úradníci po tritisíc eur, hoci niektorí boli vo funkcii len pol roka. Štátny tajomník Ondrejcsák tritisíc eur. Radoví vojaci dostali pridané tiež. Po 20 eur. Minister Galko sa pritom opakovane sťažuje na nedostatok peňazí v rezorte obrany.

Pán minister, áno, máme zastarané zbraňové systémy, 90% percent munície po expiračnej lehote, nedostatočný výcvik v letectve. Nevyzerá šetrenie trošku inak?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?