„Demokrat“ Fico schvaľuje väzenie pre politických oponentov

Autor: Martin Halás | 29.4.2011 o 13:28 | (upravené 29.4.2011 o 14:07) Karma článku: 12,14 | Prečítané:  1746x

Bývalý premiér Fico sa opäť raz predviedol. Ak všetko to, čo uverejnila tlač ohľadne jeho stretnutia so študentami je pravda, tak je to poriadna facka demokracii. A ukazuje, že Fico sa svojich totalitných, komunistických návykov nevie zbaviť. Aj keď nosí hodinky za 40.000 eur a jazdí v BMW za 100.000 eur.

Expremiér Fico prednášal na katedre žurnalistiky v Bratislave. Snažil sa študentom radiť, kde sú hranice slobody slova, ktoré by nemali prekračovať. Vyznieva to všetko ako prvoaprílový žart. Expremiér v minulosti nazval novinárov citujem „slizkí hadi či hyeny".

Avšak omnoho cynickejšie vyznelo konštatovanie tohto pseudo sociodemokrata ohľadne uväzňovania ľudí za ich politické názory. Pán expremiér sa hrá na demokrata, avšak na otázku ľudských práv Fico povedal, že pri politických rokovaniach sa nehovorí v prvom rade o hodnotách, ale o ekonomických záujmoch a až na treťom či štvrtom mieste sú debaty o ľudských právach. Povedal tiež, že „v zahraničnom obchode neexistuje žiadna morálka a žiadne ľudské právo." Ak to tak je, tak potom v zahraničnej politike pánovi Dzurindovi naozaj nemôže nič vyčítať. Otázkou takisto je, či Charta ľudských práv je dokument, ktorý vôbec pán expremiér niekedy v živote prečítal.

"Nesúhlasím s uväzňovaním ľudí za ich politické názory, ale je to daň za udržanie stability v regióne." Zavedenie vlády viacerých strán by v regióne podľa neho spôsobilo nestabilitu. Ďalšia perla od expremiéra. Veľmi rád by som vedel, ako by sa na tieto výroky pozerali kolegovia sociálni demokrati pána Fica v europarlamente. Ukazuje to pravú tvár totalitného súdruha, ktorý sa nezbavil svojich návykov. Povyšuje tým udržanie stability nad základné ľudské práva. Toto všetko zaznelo od na Slovensku najpopulárnejšieho politika, ktorý je podľa vlastných slov hrdý na to, že sa úspešne súdi s novinármi a tvrdí, že na 95 percent spory s bulvárnymi médiami aj vyhráva. Napadlo ma už len to mečiarovské „a posledný zhasnite prosím".

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?