Prídu po VIP rybároch na rad aj VIP poľovníci?

Autor: Martin Halás | 6.5.2011 o 11:09 | Karma článku: 9,97 | Prečítané:  1831x

20% rybárov loví na Slovensku zadarmo. Iba vďaka poslancom v parlamente. Je to jedna z ďalších maličkostí, ktorou nám naši volení vyvolení ukazujú svoju aroganciu. Rybári však nie sú jediní. Veď na Slovensku máme aj poľovníkov.

 

Majú aj oni medzi sebou vyvolených? Už v júni majú totiž poľovníci svoju konferenciu. Pôjdu aj oni medzi sebou hľadať elitu? Minister pôdohospodárstva Šimon, v ktorého gescii je aj poľovníctvo, vydáva na lov zveri tiež povolenky. Otázkou na neho je, komu ich vydáva a či tiež dostáva povolenky zadarmo iba elita. Pritom povolenka napríklad na lov jeleňa sa môže pohybovať až na úrovni 2000 eur.


U rybárov povolenky v hodnote vyše päťsto eur mali dostávať výlučne významné osobnosti za zásluhy. Ako sa však ukázalo, Národná rada žiadala výnimky aj pre neznámych ľudí. Celé sa to prevalilo po tom, čo minister životného prostredia József Nagy zverejnil zoznam ľudí s osobitným povolením na rybolov po reportáži televízie Markíza o "papalášskom" zvýhodňovaní a utajovaní niektorých rybárov. Bežný rybár platí od 70 do 550 eur, slovenská elita však môže chytať zadarmo. Niektoré vyhlásenia poslancov boli naozaj úsmevné. Bugár napríklad žiadal povolenky "pre mojich šoférov, ktorí sú vášniví rybári. Keď ma niekam odvezú a musia čakať celý deň, aspoň nech si môžu vyplniť čas." Šéf finančného výboru Kollár si nepamätá, čo podpisoval, aj napriek tomu má VIP lístok aj tajomník finančného výboru Vladimír Tóth. Kollár si však nepamätá, že niečo také podpisoval. "Ako som vo funkcii, podpísal som asi tritisíc všelijakých listín."Zo známych osobností dostali VIP povolenky napríklad herec Oldo Hlaváček, Robert Kaliňák. Na zoznam sa dostal aj Richard Raši, zistilo sa nakoniec, že omylom. Raši si však aj napriek tomu určite pochvaľuje svoju multifunkčnosť, keďže má voľné lístky na hokej z titulu primátorovania v Košiciach. Zarážajúce je aj to, že väčšina ľudí s povolením Národnej rady nie je v parlamente zamestnaná.


Vrátim sa však k poľovníkom. Tých je na Slovensku registrovaných okolo 60 tisíc. Po prevalení sa elitárstva, ktorého chápadlá idú priamo z parlamentu, sa určite mnoho z nich bude pýtať, či takýchto vyvolených nemajú aj oni medzi sebou. Asi by mali do termínu svojej celoslovenskej konferencie požiadať ministra pôdohospodárstva, aby im prezradil, koľko takýchto povoleniek a na odstrel akej zveri daroval. Na záver, nie som ani rybár ani poľovník :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?