Ficova a Rozinova vinica

Autor: Martin Halás | 26.5.2011 o 11:11 | Karma článku: 15,02 | Prečítané:  2559x

Píšem tento blog aj preto aby sa popri pánovi Rozinovi nezabudlo na tú Vašu vinicu, pán Fico. Aj keď si teraz hľadáte bývanie v dome na Napoleonovom vŕšku, kde by na byt na najvyššom podlaží priemerne zarábajúci občan musel odkladať každé jedno zarobené euro 217 rokov. 217 rokov, to je ako priemerný vek dôchodcu :(): neviem aký znak mám dať. A teraz snáď :(

Obidvaja chlapci sú určite milovníkmi vinárstva a dobrého vínka. Ako moji kamaráti Ďuro, Jožko a Edo. Iba málo Slovákom sa dostalo takého honoru, že sú majiteľmi vinohradov v najlukratívnejších častiach Bratislavy. Obaja títo páni svorne tvrdia, že na svojich viniciach stavať nebudú.

 

V prípade vinice pána Fica bola najkontroverznejšou kúpnopredajná cena. Tá bola za 800 m2    nepredstaviteľných 37.500 Sk. Viem, že sa za to na mňa bude hnevať Ďuro a možno aj Gabika, ale risknem to, že to píšem. Veď Vy obaja najlepšie viete, ako sa musíte za takéto peniaze zaplatené za pozemok v centre Bratislavy narobiť. Robova vinica sa práve na návrh poslancov SMERu preklasifikovávala na stavebný pozemok. Išlo podľa mňa o zjavne úmyselné konanie, ale s týmto sa už urobiť asi nič nedá. Problém je hlavne v nízkej kúpnej cene. Mne sa zdá, že nízka cena na zmluve bola skôr z dôvodu obchádzania problémov nadobúdateľa, teda nášho Roba pri mediálnom obhajovaní výšky príjmu. V minulosti mu to vyriešil Milan cez Q a autorským právam k Robovej knihe. Možné však je, že sa plateniu daní chcela vyhnúť predávajúca. Bola to v tom čase slovenská realita, že časť peňazí išla na ruku a časť v hotovosti. Avšak ja by som tu hľadal aj paralelu s Fígeľovým bytom. Kúpa lukratívnej nehnuteľnosti za nízku cenu. Fígeľ však byt prisľúbil darovať. Podľa mňa to však Fígeľ neurobí a nedokončí. Nedaruje ho. Ale nemal by vrátiť dôchodkyni, ktorá vinicu zreštituovala, aj pán Fico? Môžete namietať, že byt pridelil Ďurkovský, ale aj o Ficovej vinici rozhodoval v tom čase spolustraník Dušan Muňka.

 

Väčším chytráctvom ako vinica boli však vinohrady okolo sídla Rozinovcov. Pán Incheba Rozin bol niekoľko rokov poslancom bratislavského VÚC. Aj tu si myslím, že spravodlivosť ostane za dverami. Napriek zjavným pochybeniam, ako napríklad že Rozinovci sú „dobromyseľní držitelia", pani, ktorá mala s nimi podpísať zmluvu ju vraj podľa jej slov nepodpísala. Dokumentácia, ktorou disponujú Rozinovci, neexistuje v ANÁLOCH Slovenského pozemkového fondu a mestskej časti Bratislava Nové mesto. A všetka dokumentácia týkajúca sa prípadu Rozinovcov zmizla po krádeži z katastra. Podotýkam, že iba táto dokumentácia. Proste v ANÁLOCH.

 

A čo tieto dva prípady spája? Tí, ktorí majú moc si na Slovensku môžu robiť čokoľvek. Stoja nad zákonom a môžu si robiť čo chcú. Bežný občan si nevie za takúto cenu kúpiť alebo vydržať vinohrad tak, ako ho nadobudli títo dvaja páni. A už vôbec nie v centre Bratislavy. Takže pán Fico, vráťte tej dôchodkyni vinič. A Vy pán Rozin, zvážte, či by sa nenašiel v tejto republike aj niekto iný, kto by bol dobromyseľný držiteľ Našich pozemkov. Nie Vašich. Ja si myslím, že všetci. Tak prečo by ste z toho mal mať prospech iba Vy?

 

Že by sa tak stalo je iba vymyslená fikcia. Veď vieme kde sme všetci v porovnaní s nimi.

 

V análoch?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?