Pomohol SMER účelovo prijať Zákonník práce? Proti ľuďom, za body?

Autor: Martin Halás | 13.7.2011 o 14:28 | Karma článku: 11,82 | Prečítané:  3277x

Dnes bola jedna z ojedinelých príležitostí ,kedy strana SMER mohla ako opozičná strana po dohode s SNS,  a ich dvoma odídencami z SNS, zabrániť prijatiu zákona, s ktorým naoko nesúhlasí. Ale neurobila to, a jasne ukázala, že nejedná v najlepšom záujme občanov, ale ide im len o získavanie politických bodov.

Matematika je jednoduchá. Stačilo vydať pokyn, aby všetci poslanci SMERu a SNS vrátane p. Belousovej a p. Púčika vytiahli svoje kartičky, Národná rada by tak nebola uznášaniaschopná.  Zákon by bol neprijatý, pre ľudí by zachoval aspoň status quo.

Detailne rozobraté - koaličných bolo prítomných iba 74 poslancov a títo hlasovali za nový Zákonník práce. Na hlasovaní chýbali všetci štyria neobyčajne Obyčajní ľudia a poslanec za MOST Sidor. Proti hlasovalo 70 poslancov. SMER mal v parlamente všetkých 62 poslancov a všetci hlasovali proti. SNS má 7 poslancov, chýbal poslanec Švantner, proti hlasovali aj odídenci Púčik a Belousová.

O čo tu naozaj išlo? Deklaratívna podpora odborov a ich požiadaviek  dopadla prosto inak. Odbory rovnako ako SDĽ poslali ešte v pripomienkovom konaní svoje pripomienky. SMER nič. SMER mal možnosť v legislatívnom procese ZASTAVIŤ protiľudový zákon. NEUROBIL TAK!

Zabudnime na všetko, čo predstavitelia SMERU povedia, hoc aj by to bol žiaľ pán Fico.  Za všetko hovorí  hlasovanie k Zákonníku práce:

http://www.nrsr.sk//Page.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=28976

 

SMER naozaj chce zostaviť budúcu vládu. Aj za cenu že podporí SDKÚ. Sú totiž jednou a tou istou mincou, len druhá strana.

 

Žiaľ, som nešťastný, že pán Fico zahmlieva na svojej tlačovke. V koho prospech? Obetovali ste ľudí, pán predseda. Prečo? Vaše NIE bolo pred ľuďmi utajené ÁNO.

 

(tento blog po vydaní bude poslaný formou linku s otázkou : "Nevyjadríte sa?" aj predsedovi strany SMER )Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?