Premiérka mi dala sľub. Splní ho?

Autor: Martin Halás | 6.9.2011 o 11:39 | (upravené 6.9.2011 o 12:09) Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1647x

Na dni otvorených dverí Úradu vlády SR 1. septembra mi pani premiérka Radičová prisľúbila, že okrem podpisovania svojich podpis kariet podpíše aj pomoc rodine Kellenbergerovcov. „Zariadim to, zariadim." - povedala na kameru Markízy.

Podpredseda SDĽ Martin Halás s premiérkou Radičovou.Podpredseda SDĽ Martin Halás s premiérkou Radičovou.

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/67655 (v čase od 23:00)

Som zvedavý, či svoj sľub splní. Fico ju opakovane nazýva klamárkou. Ja verím, že svoj sľub dodrží. Bola predsa ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny, preto by mala mať pre situáciu, do ktorej sa Kellenbergerovci dostali, pochopenie.

V júli 2011 dala zo svojej rezervy 20.000 eur aj exprezidentovi Kováčovi na opatrovanie a prevádzku jeho kancelárie.

http://hnonline.sk/c1-52286620-exprezident-kovac-ziskal-peniaze-pomohla-radicova

Pritom bežný občan podľa zákona stráca nárok na opatrovateľský príspevok ak jeho mesačný príjem prekročí 1,4 násobok životného minima. Dôchodok exprezidenta je pritom cca 1.000 Eur mesačne. Nemám osobne nič proti exprezidentovi Kováčovi, ale možno by bolo dobré vedieť, v čom je prípad pána Kováča iný. Má strechu nad hlavou a dôchodok, ktorý je trojnásobne vyšší ako priemerný dôchodok na Slovensku a takisto zdravé deti.

Kellenbergerovci sú na rozdiel od neho rodina, ktorá opakovane žiadala Úrad vlády o pomoc. Žijú len z opatrovateľského príspevku a starajú sa o 23-ročného Marcela a 12-ročného Kristiána. Úrad vlády ich žiadosť o pomoc opakovane odmietal. V roku 2004 to bol Dzurinda, v roku 2010 Fico. Ten vtedy prispel aj fitneske na umelé nechty. A deň pred voľbami dal zo svojej rezervy 5 miliónov Eur na Bratislavský hrad. Kellenbergerovcov však odmietol aj on. S odôvodnením, že na to nie sú peniaze.

Marcel a Kristián sú obaja autisti. Ich postihnutie oboch rodičov pripravilo o prácu, pretože si vyžadujú 24-hodinovú starostlivosť. Rodina žije iba z opatrovateľských príspevkov a rodičia si nesmú ani privyrobiť, pretože by im štát zobral opatrovateľský príspevok. Tento sa im každý rok znižuje a v súčasnosti musia ako štvorčlenná rodina vyžiť z 456 eur mesačne.

Rodina Kellenbergerovcov je takto trestaná za to, že o svoje postihnuté deti sa snažia postarať sami a nechcú ich dať do ústavu. Majú hypotéku na dom, avšak jej splácanie spolu s poplatkami, ktoré im tento rok vyrúbil Trenčiansky samosprávny kraj z nich urobil permanentných oneskorencov a neplatičov, pričom sa musia každý mesiac rozhodovať, ktoré účty zaplatia a ktoré odsunú. VÚC im musí nechávať 1,4 násobok životného minima mesačne. Oni však túto sumu pri Marcelovi (za vzdelávanie) a Kristiánovi (za integráciu) prekročili a stali sa tak dlžníkmi VÚC. Krajskí úradníci ich už informovali že evidujú voči nim pohľadávku 197,70 eur, ktorú si budú uplatňovať do dedičského konania...

Poslanci toho istého VÚC rozhodli aj o výške poplatkov v DSS špeciálna škola Prievidza, ktoré navštevujú Marcel a Kristián. Na tento rok im každému vyrúbili 95,50 Eur, ktoré musia mesačne splácať. A to, že Kristián má ako osoba maloletá v zmysle zákonov nárok na bezplatnú školskú dochádzku ich netrápi.

Pani premiérka príbeh rodiny Kellenbergerovcov dobre pozná. Aj preto dúfam, že svoje slovo, ktoré mi dala pred kamerou dodrží.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?