Matovičove byty zadarmo

Autor: Martin Halás | 5.10.2011 o 9:39 | Karma článku: 10,54 | Prečítané:  2359x

„Za 22 rokov od revolúcie nás všetky vlády zadĺžili spolu o 30 mld. EUR. Výsledok ich zodpovedného zastupovania vidíme - obrovský dlh, za ktorý sme mohli postaviť 600 tisíc 3-izbových bytov." Toto napísal vo svojom bulvárnom plátku poslanec NR SR Igor Matovič v súvislosti s jeho iniciatívou na zmrazenie platov poslancom, ministrom, premiérke, prezidentovi. Zároveň sú tam ešte dve vetičky: „Veď dnes krásne vidíme, ako dopadnú štáty, ktoré politici zadlžujú. Nám chýba už len malý krôčik a sme tam, kde Gréci".

k by toto nenapísal poslanec NR SR, povedal by som fajn, super príklad, ako nás politici zadlžujú a čo by sme z toho mohli mať. Ak to však napíše jeden z nich, tak sa potom pýtam: Ten človek vie, o čom píše? Ako koaličný poslanec NR SR ste, pán Matovič, súčasťou tejto vlády, ktorá predsa prijala Program stability SR na roky 2011 až 2014. A podľa neho ste si naplánovali zadĺžiť nás všetkých o 12,58 mld. Eur viac!

http://ec.europa.eu/europe2020/pdf/nrp/sp_slovakia_sk.pdf

Takže, pán Matovič. Ste koaličným poslancom NR SR a ste spoluzodpovedný za zadlžovanie Slovenska v rokoch 2011 až 2014, pretože Vaša vláda tiež zadlžuje. A vy nemáte hanbu písať, že politici zadlžujú a ľudia tak nemôžu podľa Vašej super populistickej teórie zadarmo dostať tých 600 tisíc bytov? Podľa Vašej matematiky ak sme za 30 miliárd mohli mať 600 tisíc trojizbových bytov, tak za zadĺženie tejto vlády, ktorej ste súčasťou, o 12,58 mld. eur tých bytov môže byť vyše 200 tisíc.

Je to rovnaký výkrik do tmy ako Vaše zoznamy politických nominantov či gastráče. Ale chápem, že potrebujete vytĺkať politický kapitál, takisto ako OKS, ešte kým ste v parlamente.

Pevne verím, že toto Vaše divadielko na úrovni piatej cenovej prekuknú všetci ľudia. Aj tí obyčajní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?