Mihál s Nicholsonovou idú po krku seniorom a ZŤP VII.

Autor: Martin Halás | 9.12.2011 o 14:56 | Karma článku: 11,33 | Prečítané:  2073x

Mihál s Nicholsonovou a najnovšie aj s hovorkyňou Selešovou presviedčajú občanov, že zmenou financovania - presunutím minimálne 50% nákladov na sociálne odkázaných a ich rodiny vyriešia problém sociálnych služieb. Zdvihnutím platieb nad 500 eur mesačne pre sociálne odkázaných však „presunú" ďalších vyše 100 tisíc občanov Slovenska do stavu hmotnej núdze. A ešte týmto ľuďom zostanú niekoľko desaťtisíc eurové dlhy do dedičského konania, ktoré budú musieť zaplatiť.  

Prečo? V DSS je umiestnených 35 tisíc sociálne odkázaných. Na zvýšení platieb, tak ako schválili poslanci NR SR budú finančne participovať aj ich rodiny a najbližší príbuzní. Mihál s Nicholsonovou navyše vyhlásili, že rodiny seniorov a zdravotne ťažko postihnutých sú výpalníci, ktorí na nich parazitujú. Takto minimálne 100 tisíc ľudí, rodinných píslušníkov dostanú do stavu hmotnej núdze. A štát ušetrí. A minister, ktorý vyhlásil, že z menej ako 6 tisíc eur mesačne nevyžije sa môže tešiť. Jeho ministerstvo ušetrí. Skúsim Vám pán Mihál a panie Nicholsonová a Selešová dať ešte jeden príklad, prečo som presvedčený, že Váš zákon je o sociálnej eutanázii seniorov a zdravotne ťažko postihnutých. Oni a ich rodiny majú platiť najmenej 500 eur mesačne. Podľa dnešného SME je v slovenských väzniciach skoro 11 tisíc odsúdených a 1800 sa vyhýba trestu. Pritom jeden väzeň nás stojí 13 500 eur ročne. Je to rovnaká suma, akú vyčíslujú ročne VÚC, mestá a obce pre jedného seniora alebo zdravotne ťažko postihnutého v DSS.

 

Ročne nás starostlivosť o väzňov stojí 150 000 000 eur alebo 4 500 000 000 korún. Väzni sa na tejto čiastke nepodieľajú vôbec. Ani ich rodiny. Ale od seniorov a zdravotne ťažko postihnutých chcete, aby sa podieľali minimálne polovicou. Teda minimálne 500 eur mesačne pre sociálne odkázaných a ich rodiny.

Pýtam sa Vás preto, pán Mihál, ako podpredsedu vlády: seniori a zdravotne ťažko postihnutí sú pre Vás druhoradejší občania Slovenska ako väzni? To je solidarita, ktorú má Vaša strana v názve? Prečo ste nebojovali za seniorov a zdravotne ťažko postihnutých? Prečo dostávate ďalších vyše 100 tisíc občanov Slovenska - rodinných príslušníkov do stavu hmotnej núdze? Prečo Váš zákon nesmeroval k tomu aby seniori a zdravotne ťažko postihnutí rovnako ako väzni mali bezplatne denne prístup k strave, sprche, liekom, pravidelnej zdravotnej a stomatologickej kontrole? Prečo ste nebojovali, aby mali zdravotne ťažko postihnutí nárok na bezplatné vozíčky? Väzni majú ešte aj oblečenie pravidelne prané a žehlené. Majú aj prístup do knižnice, telocvične, k fyzickej, psychickej terapii. Seniori a zdravotne ťažko postihnutí si za toto všetko platia a nie malé prostriedky. A o  knižnici, telocvični či o fyzickej a psychickej terapii zadarmo môžu iba snívať.

Pán Mihál, panie Nicholsonová a Selešová. Nie rodiny seniorov a zdravotne ťažko postihnutých sú výpalníci. Pod Vašim vedením štát robí výpalníka na starých a zdravotne ťažko postihnutých občanoch!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.

KOMENTÁRE

Oprávnenie ústavnej väčšiny rušiť amnestie je mína do systému

To, že amnestie sú nezrušiteľné, platí.


Už ste čítali?