Mihál s Nicholsonovou idú po krku seniorom a ZŤP VII.

Autor: Martin Halás | 9.12.2011 o 14:56 | Karma článku: 11,33 | Prečítané:  2081x

Mihál s Nicholsonovou a najnovšie aj s hovorkyňou Selešovou presviedčajú občanov, že zmenou financovania - presunutím minimálne 50% nákladov na sociálne odkázaných a ich rodiny vyriešia problém sociálnych služieb. Zdvihnutím platieb nad 500 eur mesačne pre sociálne odkázaných však „presunú" ďalších vyše 100 tisíc občanov Slovenska do stavu hmotnej núdze. A ešte týmto ľuďom zostanú niekoľko desaťtisíc eurové dlhy do dedičského konania, ktoré budú musieť zaplatiť.  

Prečo? V DSS je umiestnených 35 tisíc sociálne odkázaných. Na zvýšení platieb, tak ako schválili poslanci NR SR budú finančne participovať aj ich rodiny a najbližší príbuzní. Mihál s Nicholsonovou navyše vyhlásili, že rodiny seniorov a zdravotne ťažko postihnutých sú výpalníci, ktorí na nich parazitujú. Takto minimálne 100 tisíc ľudí, rodinných píslušníkov dostanú do stavu hmotnej núdze. A štát ušetrí. A minister, ktorý vyhlásil, že z menej ako 6 tisíc eur mesačne nevyžije sa môže tešiť. Jeho ministerstvo ušetrí. Skúsim Vám pán Mihál a panie Nicholsonová a Selešová dať ešte jeden príklad, prečo som presvedčený, že Váš zákon je o sociálnej eutanázii seniorov a zdravotne ťažko postihnutých. Oni a ich rodiny majú platiť najmenej 500 eur mesačne. Podľa dnešného SME je v slovenských väzniciach skoro 11 tisíc odsúdených a 1800 sa vyhýba trestu. Pritom jeden väzeň nás stojí 13 500 eur ročne. Je to rovnaká suma, akú vyčíslujú ročne VÚC, mestá a obce pre jedného seniora alebo zdravotne ťažko postihnutého v DSS.

 

Ročne nás starostlivosť o väzňov stojí 150 000 000 eur alebo 4 500 000 000 korún. Väzni sa na tejto čiastke nepodieľajú vôbec. Ani ich rodiny. Ale od seniorov a zdravotne ťažko postihnutých chcete, aby sa podieľali minimálne polovicou. Teda minimálne 500 eur mesačne pre sociálne odkázaných a ich rodiny.

Pýtam sa Vás preto, pán Mihál, ako podpredsedu vlády: seniori a zdravotne ťažko postihnutí sú pre Vás druhoradejší občania Slovenska ako väzni? To je solidarita, ktorú má Vaša strana v názve? Prečo ste nebojovali za seniorov a zdravotne ťažko postihnutých? Prečo dostávate ďalších vyše 100 tisíc občanov Slovenska - rodinných príslušníkov do stavu hmotnej núdze? Prečo Váš zákon nesmeroval k tomu aby seniori a zdravotne ťažko postihnutí rovnako ako väzni mali bezplatne denne prístup k strave, sprche, liekom, pravidelnej zdravotnej a stomatologickej kontrole? Prečo ste nebojovali, aby mali zdravotne ťažko postihnutí nárok na bezplatné vozíčky? Väzni majú ešte aj oblečenie pravidelne prané a žehlené. Majú aj prístup do knižnice, telocvične, k fyzickej, psychickej terapii. Seniori a zdravotne ťažko postihnutí si za toto všetko platia a nie malé prostriedky. A o  knižnici, telocvični či o fyzickej a psychickej terapii zadarmo môžu iba snívať.

Pán Mihál, panie Nicholsonová a Selešová. Nie rodiny seniorov a zdravotne ťažko postihnutých sú výpalníci. Pod Vašim vedením štát robí výpalníka na starých a zdravotne ťažko postihnutých občanoch!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako sa Slovák z Terchovej stal veľkým reformátorom u Márie Terézie

Adam František Kollár, vedec a knihovník bol jedným z popredných osvietenských reformátorov.

PLUS

V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili Bratislavčania svojho tvorivého ducha.

KULTÚRA

Matka naháňa únoscov svojho syna. Môže byť taký film komický?

Film Únos je prázdinovou zábavou.


Už ste čítali?