Rodinkárstvo SAS prekvitá. Chystajú si už teplé miestečka aj na magistráte BA? Diel I.

Autor: Martin Halás | 5.11.2018 o 12:29 | (upravené 6.11.2018 o 17:17) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  12137x

Rodinkárstvo a dobre platené pozície nominantov SAS v Podunajských Biskupiciach a bratislavskom VÚC. Príkladom je hlavná kontrolórka v P. Biskupiciach, družka poslanca Kubiša. Zastrešuje ich starostka Ožvaldová. Obaja z SAS.

Dlhoročná družka biskupického poslanca za SAS Kubiša je hlavnou kontrolórkou na úrade v Podunajských Biskupiciach. Úrad vedie starostka, vicežupanka BSK a nominantka za SAS Ožvaldová. Ožvaldová a Kubiš kandidujú na bratislavský magistrát. Bude toto rodinkárstvo potom pokračovať aj tam?

Poslanca Kubiša a Hlavnú kontrolórku stretávame spoločne každý deň. Aj komunikácia na facebooku je spoločná. Veď ono by to bola krásna idylka, keby nebudila jasný dojem rodinkárstva. Ale aj možného konfliktu záujmov. A všetko prikryté ďalšou SASkárkou, starostkou Podunajských Biskupíc Ožvaldovou. Alebo to nie je to rodinkárstvo a konflikt záujmov pán Sulík? Práve rodinkárstvo pritom dlhodobo kritizujete pán Sulík a starostka Ožvaldová a poslanec Kubiš ho v Podunajských Biskupiciach podľa mňa veselo praktizujú. Ako je to možné? To už ktokoľvek môže byť čímkoľvek keď sa s niekým pozná? Teraz bez urážky pani hlavná kontrolórka. Nehovoriac o tom, že vaše úradné správy sú copy/paste so zmenenými údajmi.

„Pán Sulík, vy to určite viete, ale pre tých, ktorí by nevedeli úplne presne“: Funkciu hlavnej kontrolórky upravuje zákon a nadväzujúce predpisy. Táto funkcia predstavuje dôležitý kontrolný mechanizmus, pretože samospráva nakladá s verejným majetkom a verejnými prostriedkami v značných hodnotách (v Podunajských Biskupiciach napr. iba kanalizácia bola za 20 mil. EUR). Akékoľvek, čo len podozrenie z rodinkárstva a konfliktu záujmov sa preto môže javiť ako kontraproduktívne voči občanom, pretože sa takto stráca dôležitý kontrolný mechanizmus. Hlavnú kontrolórku volia a odvolávajú poslanci, teda zastupiteľstvo (aj pán druh/poslanec Kubiš). Poslanci schvaľujú uznesenia, ktoré majú priamy dopad na činnosti kontrolované Hlavnou kontrolórkou. Môže a podľa mňa tu aj nastáva konflikt záujmov. A rodinkárstvo. Zákon stanovuje aj spôsob výpočtu platu Hlavnej kontrolórky v závislosti od počtu obyvateľov. Hlavnú kontrolórku volia poslanci na obdobie 6 rokov. V zmysle § 18c zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení predstavuje takto plat Hlavnej kontrolórky za 6 rokov v Podunajských Biskupiciach 210 tisíc EUR. 

A starostka Podunajských Biskupíc a vicežupanka BSK Ožvaldová a poslanec/zástupca vedúceho úradu BSK Kubiš, obaja kandidujú za SAS ako poslanci do mesta Bratislava. Ktorých svojich známych budete potom zamestnávať na bratislavskom magistráte? Neboli by prví, ani poslední :( 

Je to podľa vás v poriadku pán Sulík?

​Autor je kandidátom na starostu Podunajských Biskupíc a poslanca hl. mesta Bratislava

www.porada.sk/t294927-definicia-partnerskeho-vztahu-druh-druzka.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?